Skip to Content

Týden vědy na ÚPV 2011

Obrázek uživatele Petr

Zdravím všechny,
 
zajímalo by mne, pročpak je letos program týdne vědy poněkud chudší a jestlipak proběhne avizované setkání studentů a učitelů? Děkuji za odpovědi

0
Váš hlas: Žádná
Obrázek uživatele jirka

Týden vědy - 2011

Milí kolegové a kolegyně,
omlouvám se, ale přečetl jsem si dotaz až s měsíčním zpožděním.A děkuji za dotaz.
 
Na otázku, proč je Týden vědy poněkud jiný už dobře odpověděl Pavel. Opravdu byl Týden vědy změněn díky připravované přestavbě školy a bourání některých budov. Jak víte, je opravdu málo učeben a některé předměty se učí ve 14-denních intervalech. Z tohoto důvodu se vedení fakulty rozhodlo neblokovat učebny v Týdnu vědy, protože pak by se mohla výuka v některých kurzech ještě výrazněji redukovat, což není vhodné. Tím pádem nebylo možné mít k dispozici učebnu na celé dopoledne apod. Současně jsme samozřejmě museli učit ve vlastních kurzech, takže by se čas na prezentace docela těžko hledal. Proto byl zvolen jiný model Týdne vědy. Myslím si, že za daných okolností to bylo nejlepší možné řešení.
Jistou náhradou je pak předmět Blok expertů, který probíhá či bude probíhat např. v kombinovaném studiu, kde budou vyučující ÚPV prezentovat svoje výzkumy. Do těchto hodin mají přístup i studenti denního studia. Vyučující nicméně pravidelně publikují výsledky svých výzkumů v různých časopisech nebo i knižně, o čemž informujeme na webu pracoviště.
 
J. Zounek

Obrázek uživatele Pavel

Týden vědy na ÚPV 2011

Letos doznal Týden vědy hned několika "vylepšení". Asi nejznatelnějším bylo to, že se v průběhu celého týdne vyučovalo a výuka tedy nebyla jako loni přerušena.
 
Nejspíše se tak dělo díky bourání budovy B ->větší vytíženost učeben v KL -> menší počet přednášek ->nemůžeme si dovolit neučit ještě k tom uv Týdnu vědy. Alespoň tak bych to viděl já. :)
 
Je pravda, že se vlastně nekonaly přednášky na téma Výzkumů na našem Ústavu, na to nám ale musí odpovědět někdo z povolanějších...možná se tak stalo právě kvůli tomu, že museli vyučovat :)