Skip to Content

Rekonstrukce FF a distanční výuka od semestru Podzim 2011 - 1.duben = Apríl

Obrázek uživatele SCORT

--- K tomuto článku je nutné dodat to, že byl napsán a zveřejněn 1.dubna 2011 na Apríla a hned 2. dubna bylo zjištěno, že informace, které byly získány od našeho zdroje nejsou stoprocentně pravdivé a náš zdroj tudíž považujeme za nedůvěryhodný. Omlouváme se za možné zmatení :-)
 
 
Každý z vás si určitě musel všimnout příšerného stavu některých budov naší alma mater. Málokdo z vás ale ví, že se rekonstrukce bude týkat hned tří budov, které tedy budou po delší dobu uzavřené a pro výuku nepoužitelné. V budovách A, B1 a B2, kterých se bude rekonstrukce primárně týkat, se nachází celkem 21 učeben, které budou vyřazeny mimo provoz a bude se tak na jejich místo muset najít adekvátní náhrada.
 
Proč o tomto problému vlastně píšeme, když se nás budovy A a B netýkají, když máme vlastní KL? Protože tvrzení, že se nás to netýká, je chybné. Těch tisíc studentů, kteří by za normálního provozu denně prošli budovami A a B, musí být někde umístěno. Celé vedení fakulty se tímto problémem zabývalo a přišlo s následujícím možným řešením:
 
- velké obory budou slučovat své seminární skupiny (například angličtina pro akademické účely už nebude mít 20 seminárních skupin ale pouze 4, což povede k tomu, že každá skupina bude mít 120 studentů)
 
- výuka na vybraných oborech se převede do náhradní formy výuky s využitím metod e-learningu ve spojení s blokovou a intenzivní výukou, která bude probíhat v Univerzitním centru Telč a ve Šlapanicích.
 
Na základě zkušeností vyučujících i studentů naší katedry s e-learningovými metodami vyučování bylo vedením naší katedry společně s vedením fakulty rozhodnuto, že v podzimním semestru 2011 bude možno převést prezenční formu studia na formu distanční (s využitím e-learningového systému ELF - http://elf.phil.muni.cz/elf/)Ke konzultacím a částečné blokové výuce bude pak sloužit nově otevřené Univerzitní centrum Telč (http://www.muni.cz/uct?lang=cs). Touto formou bude výuka probíhat až do odvolání.

5
Váš hlas: Žádná Průměr: 5 (3 votes)

Komentáře

Obrázek uživatele LittleThomas

"převést"

Jelikož nejsem s tímto tématem až tolik obeznámen, mohl by mi někdo kvalifikovaný ještě doplnit, co přesně bude znamenat ono "převést na kombinovanou formu"? Poněvadž kombinovaná forma studia má -nemýlím-li se- i jiné právní poměry, hlavně co se např. peněz týče...
Ale ideově bych proti tomu nebyl, mohlo by to konečně podpořit zavedení výuky za opravdového využití moderních technologií...

Obrázek uživatele Jakub Matušinec

Zdroj

Náš zdroj nám dnes přiznal, že jeho informace nejsou stoprocentně pravdivé a podložené. Proto jsme tuto informaci dnes 2.dubna doplnili do článku.