Skip to Content

Rychlé šípy na kolenou aneb Dlouhé Bidlo vítězí

Obrázek uživatele Jakub Matušinec

            Divadlo, múzické umění, za kterým se skrývá mnoho práce, potu a nervů. Dílo, ve kterém autor odhaluje svoje představy, touhy a názory. Dílo, na kterém se podepíše povaha a schopnosti režiséra. Dílo, kterému tvář dávají herci, kostýmy a kulisy.
 
                                                               X
          Opravdový informatici, skupina podivínů vyžívající se v binárním kódu, potemnělých místnostech a blikajících obrazovkách počítačů.
 
          A teď si tyto dva fenomény spojte a představte si, jaké by to mohlo být, kdyby informatici hráli divadlo. Může se vám to zdát podivné, ale někoho tahle myšlenka už vážně napadla a kupodivu to funguje a je to zábava. Trochu zvrácená zábava pozorovat ty nebohé osůbky, jak zmateně pobíhají v prostoru o tolik větším než je jejich přirozené prostředí. Ale jakmile jim dáte cíl a motivaci a řeknete jim, kde a jak mají stát, jsou schopní ukázat se v lepším světle a není to lepší světlo jenom kvůli těm reflektorům.
 
            Již 15 let funguje na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity studentský amatérský divadelní soubor proFIdivadlo. Letos se vám představí s hrou Rychlé šípy na kolenou aneb Dlouhé Bidlo vítězí, ke které napsal originální scénář přepracovaný podle komiksů Jaroslava Foglara garant předmětu Divadelní hra doc. Josef Prokeš. Setkáte se v ní samozřejmě s čestnými Rychlými Šípy a podlým Bratrstvem kočičí pracky, ale také s novými postavami a nečekanými zvraty v ději. Pod režijní taktovkou Lukáše Jungy, za podpory Zdeňka Filipce a Jaroslava Poliaka před vašimi zraky ožijí dětští hrdinové mnoha českých generací.
 
            ProFidivadlo za 15 let svého působení ztvárnilo svým vlastním, poněkud netradičním, způsobem již mnoho klasických i neklasických děl. Přes divadelní klasiky všech klasik jako Hamlet nebo Rómeo a Jůlie, až po filmové klasiky jako Pulp Fiction.
 
 
            Premiéra letošního představení se bude konat ve středu 16. května na Fakultě informatiky v posluchárně D1 od 19:30. Vstup na toto představení je zdarma a tudíž je potřeba na představení přijít s minimálně půlhodinovým předstihem.
 
            Repríza a derniéra se pak bude hrát  v kulturním centru Stadec na Kounicově. Představení proběhnou ve 26. a 30. května také od 19:30. Vstupné pro studenty na toto představení vyjde na 80,-
 
 
Více informací najdete na: https://www.facebook.com/proFIdivadlo

5
Váš hlas: Žádná Průměr: 5 (1 vote)