Skip to Content

Projekt "Student v roli učitele"

Obrázek uživatele Pavel

Projekt "Student v roli učitele" přináší sérii přednášek nejen pro studenty ÚPV, ale také pro ostatní zájemce o problematiku vzdělávání a osobnostního rozvoje. Pro "nažhavení" Vám nabízíme níže uvedená témata přednáško-workshopo-diskuzí, které povedou Vaši vrstevníci a kamarádi z magisterských studií.

Přednášky budou probíhat v učebně ACOR, Veveří 26 (budova K,L) v níže uvedených termínech.

Pokud toužíte po seberealizaci, a chcete taky přidat svou "špetku do mlýna", budeme jenom rádi. Máte-li náměty na další přednášky, či je dokonce zatoužíte sami odučit, neváhejte se ozvat na lorenc@email.cz .

 

Přednášky konané v rámci projektu „Student v roli učitele“

Přednášky jsou kapacitně omezeny. Registrace a aktuální informace na registrace.pedagogika-brno.cz

 

11.4.   18:30-20:00        Prezentační dovednosti                              M. Šťastný

Umíte si připravit vhodnou prezentaci? Dokážete se na ni správně soustředit a dobře ji odprezentovat? Berete v úvahu čeho chcete dosáhnout? Chcete se cítit při prezentování  jistější sami sebou? Tak přijďte!

 

23.4.   18:30-20:00        Rozvoj empatie v týmové spolupráci      I. Čejková

Za prvé nevím, co to je a za druhé mě to uráží! Tak si teda hrajeme na spolupráci, nebo doopravdy spolupracujeme?. Zastaň různé role, splň roztodivné úkoly, poznej rozličné lidi. Prostě spolupráce hrou!

 

25.4.   18:30-20:00        Vzdělávání v 21.století                                 P. Sucháček

„Jo, ale dneska je jiná doba…“ Tuto větu slyšíme dnes a denně. Pojďme se spolu zamyslet nad tím, jaká že ta doba vlastně je a jaká byla ta předešlá. Jak se společenské změny promítají do vzdělávání? Pojďte hledat odpovědi společně!

 

9.5      18:00-20:00   Balintova metoda–supervize trochu jinak    Kašíková,Vilímková 

Nezvládám. Štve mě kamarád. Zkusil/a jsem snad už všechno nevím, jak dál. Na všechny problémy lze zkusit najít různá řešení! Stačí jen chtít! Přidej se k nám a uvidíš, že možná nic není tak černé, jak to může navenek vypadat. Heslo zní: Víc hlav víc ví!

 

14.5.   18:30-20:00        Kognitivní trénink                                         P. Sojka

Víte, jak se učit rychleji a pamatovat si více? Je to jednoduché. Používejte svůj mozek. Čím více jej zapojujete, tím pomaleji stárne. Přijďte a osvojte si některé ze základních technik, které vám pomohou rozhýbat se od krku výš!

 

23.5.   18:30-20:00        Práce s klientem                                            V.Pawlusová

Chcete vědět, s jakými formami práce s klientem se v dnešní době můžete setkat? Jaké jsou základní rozdíly v komunikace s klientem přes internet, telefon, nebo face-to-face? Přijďte si tyto formy práce a komunikace s klientem vyzkoušet nanečisto! 

  

30.5.   18:30-20:00        Komunikace a sebeprezentace                 Čejková, Sucháček

"Chyba v komunikaci" - zdá se, že ta může poslední dobou za všechno zlo světa. Jakto? Kde se vůbec vzala a co si s ní počít? A co je to asi ta dobrá komunikace? Jak jí poznám? Umím já sám dobře komunikovat a vystupovat? Na tyto a mnohé další otázky můžeš hledat odpovědi v naší dílně.

 

13.6.      18:30-20:00        Relaxační techniky                                       J.Štelclová

Konec školy se pomalu blíží, a tak není od věci začít pomalu prázdninově relaxovat. Vyzkoušíme si základní relaxační techniky, které nám pomohou naladit se na tu správnou odpočinkovou vlnu ;).

 

25.6.   18:30-20:00        Syndrom vyhoření                                        P. Kašíková

"Tak dost! Už je toho na mě moc, už opravdu nemůžu..." Jak tomuto předcházet a jak na to, pokud se to už u Tebe objeví? Tohle a spousta dalších (jistě zajímavých) tipů na řešení určitě přijde!

 

27.6.   18:30-20:00        Buďme Fit! – Duševní hygiena                  P. Lorenc

Pojďte s námi najít návod, jak upravit svůj životní styl a podmínky tak, abychom co nejvíc uplatnily vlivy posilující naši duševní kondici a rovnováhu. Zkusme se naučit, jak předcházet psychickým obtížím.     Zn.: Slunce v duši!

 

Podpořeno z programu Think Big.

2
Váš hlas: Žádná Průměr: 2 (1 vote)